Slik ser inndelingen i avdelinger og grupper ut for sesongen 2019 utendørs.

GRUPPE A – ELITE MATCHPLAY (HCP 0-18) – 1 avdeling med 8 lag
Fairway To Heaven
Hakadal Golf
Holtsmark
OXER
Tollernes Idrettslag
Birdienøttene
Ole Vidars
Brewery GK (Golfserie.no mestere 2018)

Vinneren av avdelingen i eliteklassen møter toeren til divisjonsfinale i Oslo og vinneren går til mesterfinalen i Spania i 2019!
De 2 dårligste lagene i Eliteserien 2019 rykker ned til 1 div. i 2020

GRUPPE A – 1 divisjon MATCHPLAY (HCP 0-18) – Deles inn i 2 avdelinger
His Lordship
Pinoccio
Asker Golfklubb
Infratek BIL
KLP 1
HG Sport
UIO 2 – Backy
Hagan Rookies 1
Elektrofagmannen
Granlia
UIO 1 – Elite
Hauger Golfklubb
Team Fagerstrand

+ nye lag
Fjordland
NVE
Gutta på tur

Vinneren av hver avdeling i 1 divisjon møtes til divisjonsfinale i Oslo og vinneren går til mesterfinalen i Spania i 2019!
Vinnerlaget i hver avdeling rykker opp til eliteserien 2019
De 2 dårligste lagene i hver avdeling rykker ned til 2 div. i 2020

GRUPPE B – ELITE MATCHPLAY (HCP 0-36) – 1 avdeling med 8 lag
Benchmark
OBIL 5
Baccara
Håndverkerne
Volvat Medisinske
Golfserie.no
Cloud
Negativt Fokus

Vinneren av avdelingen i eliteklassen møter toeren til divisjonsfinale i Oslo og vinneren går til mesterfinalen i Spania i 2019!
De 2 dårligste lagene i avdelingen rykker ned til 1 div. i 2020

GRUPPE B – 1 divisjon MATCHPLAY (HCP 0-36) – Deles inn i 2 avdelinger
Four Fore
Follo Elektro
Team Sopra Steria 2
Team Sopra Steria 1
Dynea Allnex
Alliance Eiendom
Team Rør
Statnett
Smart Elektro 2
KLP 2
Steinrik
OBIL 2
Furukammen Putters

Vinneren av hver avdeling i 1 divisjon møtes til divisjonsfinale i Oslo og vinneren går til mesterfinalen i Spania i 2019!
Vinnerlaget i hver avdeling rykker opp til eliteserien 2019
De 2 dårligste lagene i hver avdeling rykker ned til 2 div. i 2020

GRUPPE B – 2 divisjon MATCHPLAY (HCP 0-36) – Deles inn i 2 avdelinger
UIO 3
Team MP
Fringeflex
Go2Tee
Ronners GK
UIO 5
Holtsmark Golfklubb
Sleeping Partners
Smart Elektro 1
UIO 4
Grønnis
LK Norge

+ nye lag

Vinneren av hver avdeling i 2 divisjon møtes til divisjonsfinale i Oslo og vinneren går til mesterfinalen i Spania i 2019!
Vinnerlaget i hver avdeling rykker opp til 1 divisjon 2020